КаленДАРь - праздник на каждый день

Ассоциация консультантов по естественному вскармливанию (АКЕВ). Поддержка кормящих мам. www.akev.info
www.gvinfo.ru - все о грудном вскармливании
семейный центр по перинатальной психологии и раннему развитию
Рейтинг детских
сайтов - Ваше чадо

Календар розвитку дитини

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Подробиці на кожен місяць.

Перший мiсяць життя немовляти вiдповiдає перiоду новонародженостi, або неонатальному. Вiн є дуже важливим для формування повноцiнного органiзму. Також це перiод адаптацiї дитини до навколишнього середовища, тому вiд того, як ваш малюк пристосується до життя, залежить його майбутнє здоров'я.

Другий мiсяць життя стає своєрiдним пiдсумком попереднього, сповненого клопотiв перiоду. Немовля вже адаптувалося до навколишнього середовища i зайняло своє мiсце у вашiй сiм'ї, проявивши першi риси свого темпераменту. Ви потроху звикли до шаленого розпорядку дня, дивуючись, як усе вдається зробити за 24 години на добу. А маля все бiльше i бiльше часу перебуває в перiодi неспання, бажаючи проявити себе. Тепер ви вже можете сказати, чи є ваш малюк "лiнивцем" пiд час годування або ж, навпаки, "активiстом", який атакує груди за "першим подихом". Однi дiтки можуть прекрасно проводити свiй час неспання в колисцi, а iншi невгамовно вимагають огляду оточуючих предметiв, сидячи на ваших руках.

Однак усi батьки в цей перiод стверджують - маля вмiє вiдчути та повiдомити про своє вдоволення чи невдоволення i вже формує свої смаки.

Одного дня ви зайдете до дитячої кiмнати i будете нагородженi найпрекраснiшим подарунком - щирою посмiшкою вашого малюка, яку випромiнює все його маленьке тiло. Ви зрозумiєте, що це створiння любить ваш образ, голос, тепло вашого тiла. I виснажлива щоденна праця (пелюшки, кухня, прибирання, купання, безсоннi ночi), все-таки, є недаремною. Малюк поступово долає все новi й новi сходинки в становленнi як Homo sapiens.

Ще зовсiм недавно ви боялися, що не зможете самостiйно (без маминої допомоги) впоратися з немовлям. А тепер розумiєте бажання малюка i вражено слiдкуєте за тим, як вiн змiнюється.

Немовля, яке тривалий час для вас залишалося новонародженим нiжним створiнням, хоч перiод новонародженостi закiнчується з першим мiсяцем життя, вже починає набувати iншого статусу, проявляючи все новi й новi здiбностi. Ви усвiдомлюєте, що малюк росте, i це проявляється не тiльки в збiльшеннi маси тiла, але й у рухових навичках, спiлкуваннi, його власному сприйняттi довкiлля. Формується нова людина, особистiсть. I чи не найбiльша роль у тому, якою стане ця людина, вiдводиться саме вам.

Саме тепер життя примушує маля рухатися, вивчаючи навколишнiй свiт та свою власну особу, адже цiкавiсть бере своє. Все, що можна, вiдправляється до рота! I нiяких лiнощiв! Гордiться з того, наскiльки наполеглива саме ваша дитина.

Невдовзi, пiсля закiнчення цього мiсяця, ви вiдсвяткуєте перший ювiлей свого малюка - пiврiччя. Погодьтеся, наскiльки в усьому змiнилася ваша дитина з часу свого народження. I ви вже стали хорошими друзями: вiдчуваєте настрiй один одного, знаєте смаки, розумiєте, чого саме хоче малюк у певнi моменти.

"Свiт - це великий простiр, де є багато цiкавого з наймилiшою МАМОЮ" - так можна висловити девiз вашого малюка в цей перiод життя. Спробуйте й ви дотримуватися його правил гри i допоможiть у сприйняттi нового всюди, де б ви не були разом.

Цей перiод життя малюка можна назвати часом пiдвищеної цiкавостi. Таке явище на певному етапi розвитку проявляють курчата, цуценята, кошенята. Але для дитини характерним i вiдмiнним є те, що нею, з одного боку, керують певнi, заданi природою iнстинкти, а з iншого - вмiння узагальнювати все попередньо вивчене.

В останню чверть першого року життя малюк перетворюється з безпомiчного немовляти у вперту, незалежну, самостiйну особу, яка ВСЕ може i хоче робити сама. А скiльки енергiї! Анi секунди ваше чадо не має бажання полежати, понiжитися. Постiйний рух! Чи то гра в положеннi сидячи, чи плазування навколо всiх можливих об'єктiв, витрушування доступних шухляд iз ретельним вивченням їх вмiсту, пiдвищена цiкавiсть до блискучих предметiв. Однак у всiх таких манiпуляцiях може критися небезпека. Пам'ятайте про це!

Невтомнiсть майбутньої Людини проявляється навiть уночi. Раптом ви прокинетеся i вражено побачите крiзь темiнь ночi, що ваш малюк спокiйно стоїть на нiжках у лiжечку i, присiдаючи, розгойдує колиску. Виявляється, вона гойдається! Нi хвилини спокою! Так, це школа життя, в якiй для маляти немає перерви.

Маля iз задоволенням дослiджує своє оточення: "подорожує" навколо м'яча, меблiв, людей. Воно залюбки спокiйно грається та бубонить доти, поки поряд МАМА з ТАТОМ.

Познайомтеся з новою самостiйною людиною. Вона має свої вподобання, серйознiсть, обов'язково впертiсть i безмежно любить вас, своїх батькiв. Першi її кроки переконають у цьому! Адже це кроки незалежної, безмежно щасливої людини. Ось ваша праця - в радiсних очах малюка. Вiдтепер щодня вiн вам приноситиме все новi й новi дарунки у виглядi успiхiв у подоланнi сходинок до вдосконалення Особистостi.

Вашому синочку або донечці виповнився рік. "Найстрашніше - позаду", - вітають вас друзі та родичі. Та ви й самі так думаєте. Закінчилися, нарешті, проблеми з пелюшками і підгузниками, безперервна опіка і догляд за малям. Малюк підріс, він уже говорить, бігає, грається. "Тепер буде легше", - заспокоюють вас. І дійсно, на перший погляд, ваша робота начебто й полегшується. Але це тільки на перший погляд...

Який невгамовний та швидкий тепер ваш малюк. Хода стала впевненою, рухи рук - точнішими. А у ваших стосунках з'явився новий аспект: якщо раніше до гри дитя потрібно було заохочувати, то тепер ви все частіше у спілкуванні з власним чадом використовуєте слово "не можна". Допитливість та цікавість настільки захоплюють дитину, що можна однозначно стверджувати про появу у вашій сім'ї маленького "чомучки".

Вашому малюку минуло два... Нарешті, думаєте ви, в нього з'являться самостійність та розсудливість. Але чомусь синок усе міцніше тримається за вашу спідницю і ховається від чогось стороннього та незнайомого за таткову спину. Отже, із самостійністю, наразі, нічого не виходить. Але не хвилюйтеся, - це все згодом.

До трирічного віку ваш малюк усвідомлює, що його мама й татко - найкращі люди на світі. Він вас любить і свою любов проявляє копіюванням ваших дій: позамітати підлогу, помити посуд, "поголитися" перед дзеркалом, одягнутися, як батьки. Хлопчики усвідомлюють, що вони "хлопчики", а дівчатка наслідують саме "дівчачі" дії. А ось впертості в них вистачить, напевно, на всю родину загалом взяту. Тож, наберіться терпіння…
ПОМОГИ ДЕТЯМсайт Научно-практического медицинского центра детской кардиологии и кардиохирургии: http://cardio.org.ua/
форум http://cardio.org.ua/talks/index.php


;Автор сайта Наталья Мовчан. Использование материалов сайта возможно только при наличии активной ссылки на сайт. Благодарность за помощь в программировании, разработку логотипа и фирменного стиля сайта Хилик Оксане и Хилик Сергею. По всем вопросам обращаться на e-mail: perinatal@i.ua
CopyRight 2008-2016