КаленДАРь - праздник на каждый день

Ассоциация консультантов по естественному вскармливанию (АКЕВ). Поддержка кормящих мам. www.akev.info
www.gvinfo.ru - все о грудном вскармливании
семейный центр по перинатальной психологии и раннему развитию
Рейтинг детских
сайтов - Ваше чадо

Дитина «з любові» має міцніший імунітет

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Психолог Світлана Ройз – про фазу «Едіпового комплексу» та «комплексу Електри» у дітей для "Сім'я і дім"

– Вік дитини 4–6 років у психології називається фазою «Едіпового комплексу» та «комплексу Електри». У сучасних діток вона починається раніше: коли дівчинка обіймає тата і каже: «Я вийду заміж тільки за тебе!», або коли хлопчик те саме каже мамі, чи старається її поцілувати, підглянути за нею. У цей час діти вже знають, що він – хлопчик, а вона – дівчинка, тож намагаються зрозуміти, чим мама відрізняється від тата. 

ОПАНОВУЄМО ТЕРМІНИ

Коли дитина скаже про себе «Я» (це може бути й у два роки), дорослі мають зачиняти двері до туалету та ванни і просити її, щоб стукала. Але при цьому починають стукати і в кімнату доньки чи сина: так проявляємо повагу до їхнього «я». У цей час дитина запитуватиме: «А що у тата?», «А що у мене?». Розповісти про це допоможуть книжки: є така серія «Звідки я взявся», яку розробили педагоги та психологи. Уже з двох до чотирьох років дитина має знати, як називаються її статеві органи. Говоримо про це спокійно, бо лише наша надмірна увага робить тему сексуальності особливою. Можемо сказати: «От у тебе є ручки, на яких є пальчики, зап’ястя… А також у тебе є місця, які називаються інтимними». Вводимо таке поняття, бо у цьому віці дитина може показувати інтимні місця іншим людям. Тож кажемо, що їх можна показувати лише мамі й татові. І що сімейна назва – така, а є доросла, серйозна назва – член або пеніс, вагіна або вульва. 
Секретик № 1: Дитині потрібна правдива інформація, вона має знати правильні назви частин тіла, адже це лише терміни. 
Коли дитина ці слова випробовує на бабусях, друзях, то важлива реакція дорослих. Зазвичай ми починаємо сміятися, чим демонструємо дражливість теми. Але по тому, як засміємося, маля тільки про це й говоритиме. Якщо дитина загляне у ванну, реакція мами має бути спокійною. Попросіть тоді: «Коли захочеш зайти, постукай, будь ласка». 

ЗГАДУЄМО ПРО СЕБЕ

Починаючи з чотирирічного віку, ми перестаємо перед дітьми ходити голяком. Але якщо малеча побачить вас у білизні чи топлес, нічого страшного, у неї просто буде більше поваги до тіла. Ліпше, коли діти побачать його вдома, ніж у підлітковому віці підглядатимуть у туалеті. Ми приберемо зайвий ажіотаж. 
«Едіповий комплекс» або «комплекс Електри» – це час, коли закладається перше усвідомлення чуттєвості та сексуальності. Тоді дівчинка ставатиме на підбори і трохи конкуруватиме з мамою. У хлопчиків з’являться дракони й динозаври, у дівчаток – конячки. Якщо дівчинка гратиметься хлопчачими іграшками до семи років – це нормально: так у дитини закладається гармонійне чоловіче й жіноче начала. 
У цей час дитина перебуває в прямому контакті з сексуальною енергією батьків. Перший чоловік у житті дівчинки – тато. Бо з кого я зліпок беру? Перша жінка у житті хлопчика – мама. Дитина пізнає псевдопотяг. Тому в цей час між мамою і татом мають бути гармонійні та міцні сексуальні стосунки. Бо коли діти дорослішають, то підсвідомо починають вклинюватися між батьками. Приміром, дівчинка не даватиме обніматися, запитуватиме тата: «Чому маму поцілував, а мене ні? Чому мамі квіти подарував, а мені ні?» І може ставати жорсткою. Насправді це просто зароджуються нові жіночі якості. Тоді тато скаже дівчинці: «Ти – моя кохана донька, а мама – кохана жінка». У цей час дорослим треба перестати називати одне одного «мама», «тато», і саме пора згадати про стосунки «чоловік-дружина». 
Секретик № 2: Якщо стосунки між дорослими міцні, то сімейству нічого не загрожує. Інакше в родині створяться пари – тато-доця, мама-син. Коли ці діти виростуть, їм буде складно побудувати особисте життя. 

ВЧИМОСЯ КРИЧАТИ 

Після чотирьох років перестаємо разом купати різностатевих дітей. Якщо сплять в одній кімнаті, розділяємо ліжка і вдягаємо у піжами. Під час «Едіпового» віку, що триває до десяти років, між одностатевими дітьми напруги не виникає. Пам’ятайте, що вони розвиваються, пізнають світ через гру, їм цікаво все досліджувати. Тому могтимете чути поміж дітей: «Покажи, що у тебе, я покажу, що в мене». Важливо, аби до цього моменту ви ввели поняття інтимних частин тіла, яких чужим не даємо торкатися. Якщо ви застаєте дітей за грою «в лікаря», то саме тоді, коли хочеться вбити сусіднього хлопчика, глибоко вдихаємо й одразу ж фокусуємо увагу на чомусь іншому. Розуміємо, що настав час розповісти, що в цілому всі люди хороші, але є такі, яким погано й боляче, і тому вони роблять погано й боляче іншим. Мусимо говорити про безпечність та педофілію. Маємо захистити дітей, не завдаючи страху. Бо можна налякати, що взагалі не спілкуватиметься з дорослими! «Так-от, коли до тебе підходить чоловік і пропонує кудись піти, щось показати, ти одразу кричиш!» 
Секретик № 3. Ми не вчимо наших дітей кричати, навпаки щоразу наказуємо вмовкнути. А потрібно навчити просити про допомогу, кликати на поміч дорослих. 
Маю знайому, яка не може їздити в таксі. Виявляється, у дитинстві їй батьки запустили сценарій: жорстко наказали ніколи не сідати в машину до чужих. Сказати сказали, а заборону зняти забули. І сорокарічна тьотя не може їздити в таксі. 

 
ПОМОГИ ДЕТЯМсайт Научно-практического медицинского центра детской кардиологии и кардиохирургии: http://cardio.org.ua/
форум http://cardio.org.ua/talks/index.php


;Автор сайта Наталья Мовчан. Использование материалов сайта возможно только при наличии активной ссылки на сайт. Благодарность за помощь в программировании, разработку логотипа и фирменного стиля сайта Хилик Оксане и Хилик Сергею. По всем вопросам обращаться на e-mail: perinatal@i.ua
CopyRight 2008-2016