Наталья Мовчан

Перинатальна психологія, дитяча та сімейна психологія,
психотерапія, консультації з питань грудного вигодовування.
+38 (050) 351 93 76
Досвід роботи та практика

Мені не просто усвідомити весь мій досвід психологічної допомоги людям. Я не люблю вказувати кількість консультацій, цифра вже давно перебільшила десятки тисяч... Проте найважливіший мій ДОСВІД – це усвідомлення того, що не існує великих чи маленьких проблем! У кожного з нас свої 100% радості та свої 100% горя.
Мій досвід роботи в психології та психотерапії говорить про те, що для того, щоб бути щасливим, не потрібно "перемогти усіх" – потрібно лиш вчасно зупинити війну із собою. І моє завдання – бути поруч з вами на цьому шляху до себе, створюючи безпечний для психіки простір для вирішення внутрішніх проблем та проживання різноманітних емоційних станів.

На сьогодні майже всі мої консультації відбуваються онлайн (з 2019 року), що створило нову реальність мого досвіду та моєї професії.

У моєму резюме величезна кількість тренінгів та навчальних програм, у яких я була студенткою та тренеркою. Окреме задоволення – організовувати разом із коліжанками всеукраїнські професійні перинатальні конференції, учасницями яких є спеціалісти з різних країн світу!

Статті, лекції, вебінари, навчальні програми, переклад книжок – все це різні сторони моєї діяльності, які привели мене до певних ролей:

 • перинатальний психолог
 • інструкторка підготовки до пологів
 • консультантка з питань грудного вигодовування
 • арт-терапевтка
 • дитячий психолог
 • сімейний психолог
 • психотерапевтка
 • викладачка
 • тренерка
 • спікерка
 • авторка статей
 • авторка навчальних програм для спеціалістів
 • авторка терапевтичних програм для батьків
 • організаторка конференцій і форумів для перинатальних спеціалістів і батьків
 • організаторка сімейних фестивалей

Мої консультації будуть корисні у таких запитах:

Для того, щоб дізнатись більше — натискайте знак «плюс»
Особиста терапія та терапія Особистоті
Найглибша терапія відбувається тоді, коли людина приймає рішення зануритися в неї. У мене немає для вас готових рецептів і порад. У мене є досвід уважного і чуйного супроводу на шляху пошуку свого особистого ресурсу, розвитку і ролі.

До того, як пірнути в запит, я допоможу його вибудувати. І якщо виявиться, що час не настав — у вас буде можливість зробити необхідну паузу.

Якщо відкриття, які будуть приходити в момент терапії, виявляться занадто яскравими — я навчу, як дивитися на усвідомлення з відкритими очима без дискомфорту.

Ми зможемо побачити механізми збудованих протягом життя захистів і шаблонів, які заважають рухатися далі. Ви будете вчитися вибирати нові стратегії, не руйнуючи своїх очікувань і спогадів.

Мозок — хитрий, але він ваш. Моє завдання — супроводжувати вас у вашому шляху до ваших нових рішень. Моє завдання — забезпечити безпеку і своєчасно вказати можливі, невраховані ресурси або навчити їх створювати для себе.

Будь-яка особиста терапія починається з побудови контакту з собою і своїми потребами. І якщо ви готові — ми можемо частину шляху пройти разом.

Нагадаю, що рекомендації можливі тільки при інформаційному консультуванні. Під час психотерапевтичної сесії не звучать ні поради, ні рекомендації, тільки важливий зворотний зв'язок і підтримка.
Для тих, хто планує вагітність
«Випадкова» вагітність — це половина населення планети)) Друга половина — це усвідомлений вибір із певною підготовкою, в тому числі психологічною. І якщо у вас назбиралась низка питань до себе сьогоднішньої або до себе-майбутньої мами — пропоную разом розглянути всі очікування, страхи, самообмани і мрії! Нехай цей щимний момент запам'ятається вам легким видихом і впевненими кроками на шляху до материнства!

Будь-яка подорож має початок шляху, свої стежки, перехрестя, широкі дороги… Під час подорожі є рух, і є відпочинок: вдих і видих. Шлях дитини до життя починається задовго до появи у цей світ — із народження його батьків. І Материнство — особлива частина цього шляху, світла, заповнена любов'ю, творчістю, ніжністю, очікуваннями.

Скільки б світ не поспішав, а деякі важливі поняття в житті завжди залишаються незмінними. Добре було нашим прабабусям переймати досвід материнської науки: у великих сім'ях жили, спостерігали, радилися, проживали з кожною жінкою свого роду важливі моменти. Вчилися великому мистецтву материнства: зачати в любові, виносити в радості, народити природно, вигодувати своїм молоком, виховати в мудрості і прийнятті. І при цьому бути бажаною чоловікові, затребуваною в соціумі, продовжувати розвиватися, і жити в гармонії з собою…

Вам буде цікавою отримана інформація і сподобається арт-терапія, за допомогою якої проходить більшість практик. А в разі необхідності більш глибокої психотерапевтичної роботи, ми обговоримо запит і підберемо необхідний варіант терапії.
Безпліддя, неможливість виносити дитину або довготривале очікування вагітності
Я супроводжую сім'ї на шляху до вагітності вже більше 10 років — і кожна історія наповнена своїми розчаруваннями і очікуваннями.

У безпліддя, на жаль, багато масок… Було б простіше, якби існувала чітка і зрозуміла всім класифікація причин, чарівна табличка з кнопочками і рецептами… але частіше за все мова йде про цілий комплекс причин, велика частина з яких — психологічні.

Індивідуальна робота дає можливість підійти якомога ближче до того, що гальмує зачаття або заважає виношуванню на рівні роботи психіки. Якщо готові працювати, готові до терапії і пошуку — я готова бути поруч на цьому шляху, супроводжувати, ділитися досвідом, проводити психотерапевтичні сесії і консультаційні зустрічі.

Яйцеклітина не бігає за сперматозоїдом, зачаття не вимагає хаосу. Чари народження — це часом питання глибокої та чіткої усвідомленості. Так буває, що наш організм «звикає» до обраної тактики, до існуючого «психологічного захисту» або вибудовує нові через травми і стреси, і тоді потрібно побачити і зрозуміти механізм створення цих «захистів», змінити стереотипи, думки, ритуали.

Чи готові ви до змін? Приходьте!

Безпліддя пов'язане саме з тим, як працює наша «голова».
Діти приходять тоді, коли їх чекають, і Ваша — вже в дорозі.
Вагітність та пологи
Консультації з психологічної підготовки до пологів і супровід вагітності — за цими словами заховані підтримка, розуміння та прийняття!

Те, з чим приходять до мене вагітні пари — це питання про «межі норми», очікування & реальність, пошук інформації про психологію вагітності, переживання, вибір курсів підготовки до пологів, вибір лікаря і пологового будинку, партнерство в пологах, складання плану пологів, сумніви про свою материнську роль та позицію, питання, пов'язані з розвитком немовлят і підростаючих дітей, безсоння, депресія, роздратування і істерики, почуття провини, злість, страхи і багато іншого.

Наведу приклад. Страх — це складна штука. Він оберігає, тому що дає сигнал про небезпеку, але він же заганяє в глухий кут. Якщо боїшся копати картоплю — не станеш її садити. Але якщо зрозуміти, що страх пов'язаний не з процесом копання, а з тим, що нікому картоплю в льох віднести або з тим, що існують жуки колорадські, то можна впоратися: запросити фахівця, який допоможе в боротьбі з жуками або сусіда, який допоможе занести урожай в льох. Я люблю цю метафору, яка народилася ще на зорі моєї практики. Страх не буває самотній, він як ланка великого ланцюга. І під час консультацій ми разом будемо знаходити ланки, і маленькими кроками ви будете йти до вирішення всіх сформованих труднощів.

У разі необхідності, в безпечній обстановці ви зможете «перепрожити» і «закрити» досвід попередніх пологів, відгорювати втрати, знайти рішення щодо кризи в стосунках, побачити механізм потрапляння в травматичний досвід, і знайти вихід або відреагувати витісненні емоції та реакції на події в минулому.

А ще ми будемо вчитися спілкуванню з малюком під час вагітності та в процесі народження. Будемо готуватися до нової ролі і приміряти материнство на своє життя. Дитина приходить у вже існуючі звичні рамки, і частину з них доводиться розширювати.
Післяпологові стани та запитання
Велика частина запитів до психологів у післяпологовий період відноситься до психологічного перенавантаження: депресії, сльози, страхи, сумніви… Моє завдання в такі моменти — надати підтримку, допомогти в діагностиці стану, направити своєчасно до психіатра за отриманням медичної допомоги, відповісти на ваші питання в пошуку рамок норми, запропонувати психотерапевтичні практики, які допоможуть зробити Видих і повернутися в комфортний стан.

Психотерапія спрямована на перехід від тривог і страхів до емоційного комфорту і балансу.

Навколо матерів стільки очікувань і оцінок! Всі чекають, що мами будуть «ідеальними» в їх розумінні, але мало хто встигає запитати у самої жінки «Як ти себе почуваєш сьогодні?» або «Чим я можу тобі сьогодні допомогти?»…

Навколо породіль є родичі, друзі, знайомі - якщо ви з їх числа і вам потрібна інформація або підтримка — приходьте, знайдемо необхідні рішення.

Нагадаю, що рекомендації можливі тільки при інформаційному консультуванні. Під час психотерапевтичної сесії не звучать ні поради, ні рекомендації, тільки важливий зворотній зв'язок і підтримка.
Завчасно народжені діти
Якщо до вашої родини влетіла «поспішайка» я допоможу освоїтися під час звикання й адаптації до ролі батьків, надам підтримку в період перебування дитини в реанімації, допоможу налагодити грудне вигодовування, підкажу, як вибудувати відносини з мед.персоналом, і як впоратись із напругою від очікування.

Консультування таких сімей - це часто підтримка-супровід в листуванні і велика частина цієї допомоги надається на волонтерських засадах.
Грудне вигодовування та психологія матері та дитини
Добре, коли все добре!) Добре, коли грудне вигодовування, пройшовши етап необхідного со-налаштування між мамою і дитиною, відбувається у комфорті та з задоволенням.

Але, іноді, трапляються складності: відмова від грудей, складні ситуації з недобору ваги і кількістю молока, тривале завершення грудного вигодовування, істерики та інші неприємності. Саме в таких випадках вам знадобиться моя допомога. Крім підтримки ви отримаєте результат: зрозумієте причину ситуації, що виникла, і зможете вибрати варіант рішення.

Моє завдання — допомогти налагодити комфорт і повернути задоволення до відносин між мамою і дитиною не тільки в момент грудного вигодовування, а й взагалі.
Також до списку можна додати вирішення питань про спільний сон, взагалі про сон дітей, «відселення в своє ліжечко», заколисувати-не заколисувати тощо…
А також — усі питання про малоїжок і малюків, що не бажають їсти прикорм.

Грудне вигодовування не повинно сковувати всю сім'ю навколо ваг, годиника й табличок з нормами — воно може стати звичайним красивим пазлом у картині зростання і розвитку малюка!
Для батьків малюків від 0 до 3х

Перинатальна психологія допомагає впоратися з безліччю тривог, складнощів і питань, які виникають в процесі виховання дітей. І якщо до народження дитини все здавалося простим і легким, то з кожним місяцем список питань тільки збільшується. Таке от воно — материнство.

Моє завдання — підтримати і своєчасно інформувати вас про всі несподіванки віку, допомогти зрозуміти, що ж відбувається і головне — допомогти вирішити, що з усім цим робити!

 • Вікові кризи, норми, правила
 • Як сварити та не сварити (у тому числі покарання та нагороди)
 • Як вкласти спати
 • Як посадити на горщик і привчити до нього
 • Як впоратись із дурником (пустушкою)
 • Як переселити до своєї кімнати
 • Як вийти на вулицю без істерик і без них же повернутися
 • Як не звихнутися в усій цій кучі хаосу та постійних несподіванок?!
 • Як навчитися видихати і відпочивати
 • Як підготуватися до садочку
 • Як вижити, коли дитина ниє 24/7
 • Як допомогти дитині, яка часто плаче
 • Як зрозуміти і підтримати чутливу дитину
 • Як перестати відчувати провину
 • Як впорається зі страхами, тривогами, роздратуванням
 • Як виховувати дитину
Це малий список питань, із якими звертаються батьки. Побачили своє питання або склали свій список? Телефонуйте — розберемося!
Для сімейних пар
Сімейна терапія — загальна назва допомоги сім'ям, які зіткнулися з руйнуванням ілюзій і відносин. У моїй практиці (більше 10 років) я знайомлюся з дуже різними історіями і не можу сказати, що все легко і просто. Ні. Реальність кожного дня сильно спотворює очікування і від себе, і від партнерів.

Реальність зіштовхує з необхідністю усвідомлювати свою роль, і свій внесок у сім'ю, у щоденну рутину і в хвилюючі «особливі дати». Реальність вимагає бути уважним до своїх потреб і до потреб свого партнера/партнерки.

Сімейні «труднощі» — це не ребус, який можна вирішити за пару ходів — це відображення пройденого удвох шляху і бажання вчасно бачити і чути один одного.

Чи існує супер-психолого-мен, який вміє клацнути пальцями і повернути «життя» у відносини? Ні. Але існує мистецтво медіації: допомога вибудовування діалогу між людьми, які хочуть це життя «вдихнути», спираючись на спогади і спільні духовні цінності.

Якщо пара готова прийняти іншу реальність і зріє розлучитись — моя допомога буде полягати в першу чергу в вибудовуванні батьківської ролі (якщо в сім'ї є діти, необхідно подбати про те, щоб у них «залишилися» батьки) і в збереженні поваги один до одного. Решта — за запитом, звичайно ж.

Нагадаю, що рекомендації можливі тільки при інформаційному консультуванні. Під час психотерапевтичної сесії не звучать ні поради, ні рекомендації, тільки важливий зворотній зв’язок і підтримка.
У випадку переживання втрат та горювання
Підтримка людини, яка переживає горе — це не просто консультація з правильно підбираними словами. Це скоріше вміння бути поруч з горем, чути потреби, чути між невисловлених слів, обіймати поглядом і знаходити потрібні слова або паузи між ними.

Проживання горя має свої етапи, і на кожному з них — свої можливості психологічної допомоги. Якщо ви журитесь і шукайте опору — допомога поруч.
Замовити консультацію

+38 (050) 351 93 76
mail@mamavbt.pro
Ім'я
Ваш email
Telegram/Viber/WhatsApp/телефон
Опишіть, будь ласка, в якому питанні потрібна допомога
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь на обробку персональних даних (обіцяємо дотримуватись політики конфіденційності).